GUGiK przekazał atlasy tyflologiczne w siedzibie LUW

08.03.2018

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie oraz przedstawiciele Polskiego Związku Niewidomych, Okręgu Lubelskiego odebrali z rąk Głównego Geodety Kraju Grażyny Kierznowskiej 15 atlasów świata dla niewidomych i słabowidzących.

Przekazanie odbyło się w siedzibie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Wojewodę Lubelskiego reprezentowała Pani Agata Grula - Dyrektor Generalny LUW.

Atlas składa się z zebranych w teczce plansz z 38 mapami, podzielonymi na dwie części tematyczne stanowiące tomy. Część pierwsza Atlasu jest poświęcona zagadnieniom przyrodniczym oraz społeczno-gospodarczym w ujęciu globalnym. Część druga to przegląd regionów, na który składa się 15 map przedstawiających rzeźbę terenu oraz podział polityczny kontynentów. Do zestawu dołączono płytę CD zawierającą opisy wszystkich map, metodykę ich czytania oraz inne informacje przydatne dla użytkowników.
 
- Mam nadzieję, że wszystkie te osoby, które będą korzystały z tych atlasów, które zostały dzisiaj wręczone za jakiś czas złożą do nas swoje uwagi, po to byśmy mogli poprawić pewne elementy, by mapy te spełniały jeszcze lepiej swoją funkcję – powiedziała minister Kierznowska.
 
Zobacz relację wideo z wręczenia https://www.facebook.com/LubelskiUrzadWojewodzki/videos/875644632608604/